Konferencja Social Lending

Kokos Analiza na konferencji SL

Dzięki uprzejmości organizatorów konferencji SL (podziękowania dla Maćka „Centre” Ziółkowskiego oraz Rafała „black devila” Kuryłowicza ) miałem okazję przedstawić projekt Kokos Analiza szerszemu gronu odbiorców.

O tym co działo się na konferencji i co z tego wynika możecie dowiedzieć się z relacji black devila więc nie ma sensu powtarzać tego tutaj.

Uczestnicy konferencji mieli okazję przekonać się jak z pomocą Kokos Analizy inwestować w serwisie Kokos tak, aby nie zrobić sobie krzywdy (tj. nie stracić pieniędzy). Przedstawione zostały grupy PB charakteryzujące się najlepszą i najgorszą spłacalnością. Warto było pojawić się na konferencji dla tych informacji, bo inwestycje w SL to nie jest łatwy kawałek chleba. Ponieważ serwis Kokos jest obecnie największym źródłem informacji o spłacalności w SL, ośmieliłem się wyrazić przypuszczenie, że struktura spłacalności w innych serwisach kształtuje się bardzo podobnie (Sekrata niedawno udostępniła WebAPI, więc wkrótce przekonamy się czy moje przypuszczenie jest trafne).

Po wystąpieniu zostałem poinformowany, że poza Firefoxem istnieją także inne przeglądarki internetowe i ich użytkownicy też chcieliby korzystać ze skryptu „Historia PB”. Przyjąłem do wiadomości i w na chwilę obecną w serwisie Kokos Analiza zostały umieszczone instrukcje w jaki sposób korzystać ze skryptu w przeglądarkach IE, Opera oraz Chrome. Wyzwaniem ciągle pozostaje aktualizowanie historii spłacalności PB wraz z nowo pojawiającymi się aukcjami PB.


Zgłoszone zostało także żądanie nowej funkcjonalności dot. aukcji niezrealizowanych. Pomysł jest bardzo dobry i na pewno zostanie wdrożony, chociaż nie obiecuję, że stanie się to szybko. Realizacja pomysłu będzie wymagała współpracy z inwestorami więc warto trzymać rękę na pulsie.

Dla tych, którzy nie mogli pojawić się w Toruniu, zamieszczam poniżej prezentację nt. Kokos Analizy przedstawioną na konferencji. Prezentacja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Podobne posty: